Chodník korunami stromov


Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza v srdci majestátnych lesov Pieninského národného parku. Ukážeme Vám, v čom je príroda Belianskych Tatier jedinečná. Spoločne s nami spoznáte tunajšie lesy. Stanete sa súčasťou lesného života a spoznáte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde.
Trasa o dĺžke viac ako 600 m Vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na Vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia. Úplne si Vás získa výhľad z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorému budete mať na dosah ruky mohutné stromy, z ktorých sú niektoré staršie ako my.
Pokiaľ dávate prednosť samoštúdiu, určite využijete veľké množstvo informačných tabúľ, ktoré si môžete nerušene preštudovať na troch zastávkach, nachádzajúcich sa na horizontálnej časti chodníka.
Myslíme na vodičov, seniorov, najmenších návštevníkov Bachledky, školy aj škôlky. Pre väčšie skupiny sa ponúka aj možnosť sprievodcu – pracovníka Pieninského národného parku.

Zaujímavosti
Celková dĺžka chodníka 1234 metrov
Dĺžka chodníka 603 metrov
Dĺžka chodníka na veži 631 metro
Výška vyhliadkovej veže 32 metrov
Výška chodníka max. 24 metrov
Počet podpier 120
Šírka chodníka 1,8 metrov
Najväčší strom 25 m x 48 cm

Vstupenky na Chodník korunami stromov zakúpite v pokladniach strediska Bachledka Ski & Sun        alebo v pokladni priamo pri vstupe. 

                                                       Platba je možná v mene euro /€/ alebo platobnou kartou.                                                                    Pri kúpe detskej a rodinnej vstupenky je potrebné preukázať vek dieťaťa.

Chodník korunami stromov Gondola Bachledka
Obojsmerná jazda lanovkou 
Dospelý 9,00 €  11,00 €
Dieťa 3-14 r.
Senior nad 65 r.
ZŤP-S
7,00 €  9,00 €
Rodinná vstupenka
(2 x dospelý, 2 x dieťa)
22,00 €  27,00 €
+ dieťa k rodine do 14 r.               6,00 €  7,00 €

 Sprievodca                                                                                                                                                                               Vzdelávaciu prechádzku v korunách stromov s programom „Lesy Karpát od koreňov po koruny stromov“ môžete   absolvovať s pracovníkom Pieninského národného parku. Prehliadka je v slovenskom jazyku. Potrebná rezervácia   najmenej 5 dní vopred.

 Skupinová zľava
Za skupinu sa považuje skupina minimálne 20 osôb, ktorá si kupuje rovnaký druh lístka. Každá desiata osoba má vstupné   za 1,00 EUR a celá skupina má zľavu 10%.

Tobogan
Tobogan je z bezpečnostných dôvodov počas trvania stavebných prác v blízkosti chodníka zatvorený.

Deti do 3 rokov zdarma
Vstupenku pre deti do 3 rokov si prosím vyzdvihnite v pokladni.